Pierwszy mecz kontrolny za nami Cis Brzeźnica - Huragan Bożków 2-1

pierwszy mecz sparingowy już za nami, podopieczni Wojciecha Dujina zmierzyla się z B-klasowa druzyna " Huragan Bożków " w zeszla niedziele o godzinie 13 00 na Brzeźnickim boisku. Mecz ten rozegal się 3 tercjami po 30 min, mecz był dosyć wyrównany chociaż więcej sytuacji bramkowych stwarzali sobie gospodarze i 10 min przed koncem pierwszej tercji to CIS jako pierwszy umiescil pilke w siatce przeciwnika a dokładnie zrobil to Jakub Kizik który wykorzystal blad ze strony obroncow i sam na sam z bramkarzem umieścił pilke w siatce. Obie druzyny momentami pokazywaly bardzo dobry poziom piłkarski wyprowadzając kilka dobrych akcji, pod koniec drugiej tercji to znow druzyna gospodarzy okazala się lepszą skutecznoscia gdy Łukasz Poręba po szybkiej kontrze trafil do bramki przeciwnika. W trzeciej tercji zawodncy CISu Brzeźnica próbowali utrzymać wynik grając bezpiecznie na utrzymanie pilki często korzystając z własnych obrońców, nie wyszlo im to jednak na dobre gdy w polowie ostatniej tercji to goście przechwycili pilke i skrócili dystans strzelając na 2-1. Końcowe minuty nabraly szybszego tempa goście chcieli wyrównać a gospodarze dobrze się bronili atakując z kontry, niestety brakowało skuteczności.. Mecz odbyl się w naprawdę towarzyskiej atmosferze oprócz kilku sytuacji nie było potrzeby do interwencji sedziowskiej. W druzynie gospodarzy zabrakło kilku kluczowych zawodnikow, którzy z powodow osobistych lub kontuzji nie mogli pojawić się na murawie, za to jednak pojawilo się kilku nowych twarzy, jak miedzy innymi 2 bramkarzy Tomasz Kisiel oraz Kacper Majewski ten pierwszy wystepowal już w barwach CISu, zatem Kacper w zeszłym roku bronil w naszej druzynie juniorow i po raz pierwszy debiutowal w seniorskiej druzynie kolejny udany debiut jako junior można tez dopisać na konto Szymona Swobodniaka który dobrze sobie radzil w ataku, do druzyny dołączylo tez kilku zawodników z druzyny Piasek Potworów jak np. Kamil Knych (boczny pomocnik), Przemek Rutkowski (obronca) oraz Grzesiek Gaszewski (obronca), pierwszy mecz w barwach gospodarzy zaliczylby także Szymon Dranczuk który niestety musial odpuscic sobie ze względu na kontuzje pachwiny, nieliczne kontuzje trafily naszych zawodnikow jak m.in 2 bramkarzy Mateusz Zajac oraz Szymon Mika ten pierwszy doznal kontuzji kostki na początku okresu przygotowawczego i już niebawem wroci do gry, niestety z gorsza wiescia musial pogodzić się Szymon który już niebawem podejmie się operacji kolana,, z kolanem wiele problemów miał tez jeszcze jeden nasz zawodnik Tomasz Piatkiewicz (obronca) który po kilku niefortunnych interwencjach lekarskich nareszcie stanol na nogi i podjol się  rehabilitacji niestety kostki i kolana to najsłabszy punkt naszych piłkarzy, ponieważ niedawno wlasnie z kontuzji kolana wyleczyl się kolejny obronca Jerzyk Gurdak który już jest w końcowej fazie rehabilitacji, kolejną ofiarą kolana stal się także Łukasz Zajac (pomocnik) który także w okrese przygotowawczym oglosil kontuzje kolana, z kostka zatem problem miał Mateusz Jakowski (pomocnik). Debiut w seniorskiej druzynie musial przelozyc także Tomak Blazniak który również doznal kontuzji barku. wszystkim zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!

kolejny mecz Cis Brzeżnica rozegra w Braszowicach w niedziele 21 lutego o godzinie 13 00 serdecznie zapraszamy